Formula 1 kokteili kliiniline uuring Lõuna-Koreas

Hiljuti saadud andmed Korea riiklikust statistikaametist tõestavad, et umbes kolmandik selle riigi elanikkonnast – umbes 10 mln inimest – on ülekaalus ja nende arv kasvab hoogsalt, kiirusega 400 tuhat inimest aastas.

Uuringu eesmärk oli kinnitada valkudega rikastatud toiduasendajate efektiivsust kaalu alandamise ja optimaalse kehamassi säilitamise vahendina. Juht oli professor Belong Cho, Seouli Riikliku Ülikooli peremeditsiini osakond, Herbalife’i Teaduslik-Konsultatiivnõukogu liige.

Uuring hõlmas 75 ülekaaluga inimest ja toimus 12 nädala jooksul. Kõik osalejad asendasid igapäevaselt 2 toidukorda Formula 1 valgukokteiliga. Seejuures pidas üks osalejate rühm standardse valgusisaldusega dieeti (umbes 15% kõigist saadud kaloritest), samal ajal kui teine rühm kasutas Formula 1 kokteili, lisades Formula 3 valgupulbrit ja sai sellisel moel kahekordse valguportsjoni.

Eksperimendi 12 nädala jooksul kõhnusid mõlema rühma osalejad, kuid need, kes pidasid kõrgendatud valgusisaldusega dieeti, alandasid kaalu suurema rasva-, mitte keha lihasmassi kao tõttu.

Uuring kinnitas, et valkudega rikastatud toiduasendajate kasutamine on efektiivne vahend kõhnumiseks ja optimaalse kehamassi säilitamiseks. Uuringu tulemused avaldati rahvusvahelise kliinilise praktika ajakirja „International Journal of Clinical Practice“ veebruarinumbris.

Prof. Belong Cho: „Sellised arengud näitavad selgelt, et toiduasendajad, mis on rikastatud valguga, on usaldusväärsed vahendid kõhnumiseks ja rasvkoe vähendamiseks organismis. Arvestades igal aastal kasvavaid probleeme rasvumisega Korea elanikkonnas, on efektiivse kaalualandamise probleem üha aktuaalsem. Me demonstreerisime valgurikaste toiduasendajate toimimist kõhnumiseks ja see aitab kaasa rasvumisprobleemi lahendamisele kogu maailmas.“