Herbalife Nutritioni toodete kliinilised uuringud Venemaal

Kaalualandamise programm on Herbalife Nutrition tooteid kasutades standardse madalakalorilise dieediga võrreldes tunduvalt efektiivsem. Nüüd on seda kinnitanud RAMN-i toitumisinstituudi uuring, mis viidi läbi kliinikumi baasis.

RAMN-i toitumisinstituudi kliinilise uuringu tulemused kinnitavad, et kaalualandamise programm on Herbalife Nutrition toitumistooteid – Formula 1 valgukokteili ja Formula 3 valgupulbrit – kasutades standardse madalakalorilise dieediga võrreldes tunduvalt efektiivsem. Uuringu tulemuste alusel on need tooted heaks kiitnud riiklik dietoloogide ja toitumisteadlaste assotsiatsioon. 

6 kuu jooksul 90 inimese osalusel läbi viidud uuringu eesmärk seisnes suure valgusisaldusega toiduasendajaid sisaldava dieedi, mida peavad kehakaalu alandamiseks rasvunud ja üleliigse kehamassiga isikud, kliinilise tõhususe ja taluvuse hindamises.

Üldjoontes seisnes toodete efektiivsuse katsetamine kolmes etapis: osalejate valimine, kaalualandamise programm ja kaalu säilitamise etapp. Uuringus osalesid 21- kuni 60-aastased inimesed, kes kannatasid liigse kehakaalu all, kuid kellel polnud tõsiseid probleeme tervisega ega teisi vastunäidustusi (rasedus, kaalu alandavate preparaatide võtmine, kaalukadu üle 6 kilo poole aastaga, varasemad uuringud jms). 

Uurijad hindasid Herbalife Nutrition toodete mõju kehamassile, arteriaalse vererõhu tasemele, keha koostisele ja vere biokeemilistele näitajatele tarbimise ajal. Oluliseks täiendavaks aspektiks oli taluvuse, täiskõhutunde ja tarbimisohutuse mõõtmine.

Kliinilise uuringu tulemused kinnitavad, et kaalualandamise programmid on Herbalife Nutrition tooteid Formula 1 ja Formula 3 kasutades standardse madalakalorilise dieediga võrreldes tunduvalt efektiivsemad keha rasvkoe ja vööümbermõõdu vähendamiseks ning kindlustavad ka tunduvalt mugavama kõhnumisprotsessi, nimelt täiskõhutunde ja näljatunde puudumise.

Uuring „Hinnang dieedi kliinilisele efektiivsusele ja taluvusele, mis sisaldab suure valgusisaldusega toiduasendajaid ja mida võetakse kehamassi vähendamiseks rasvunud või liigse kehamassiga isikute poolt. Herbalife’i kehamassi korrigeerimise programmi randomiseeritud kontrollitud kliiniline uuring“, mis viidi läbi RAMN-i toitumisinstituudi baasis, on juba järjekorras neljas ettevõtte toodangu efektiivsuse teaduslik põhjendus. Nii tõestati toidulisandite positiivset toimet Saksamaal (Ulmi ülikool), USAs (Toitumiskeskus California Ülikooli juures) ja Koreas (Seouli Riiklik Ülikool).

NADN-i juhend “Valgupõhiste toiduasendajate efektiivsus ja ohutus madalakalorilistes dieetides liigse kehamassi ja rasvumisega patsientidele“