Herbalife alustab läbi Nutrition for Zero Hunger programmi koostööd Euroopa Toidupankade Föderatsiooniga (FEBA)

Olge kursis üritustega

18.09.2023

Logo_FEBA-688x1024.jpg


Ülemaailmne tervise- ja heaolutoodete ettevõte Herbalife ja Herbalife Nutrition Foundation (HNF) avalikustavad täna koostöö Euroopa Toidupankade Föderatsiooniga (FEBA), et aidata võidelda toidu raiskamise vastu ja vähendada toidupuudust.


FEBA koondab enda alla võrgustiku, kuhu kuulub enam kui 341 toidupanka üle Euroopa. Uus Herbalife ja HNF strateegiline koostöö tagab mittetulundusühingule hädavajaliku rahastuse, mille abil kaetakse kümne turu toidupankade olulisi tegevuskulusid nagu üür kommunaalteenused, infrastruktuur ning koolituskulusid, mis võimaldavad neil jätkuvalt pakkuda toitu neile, kes seda kõige enam vajavad. Eestis toetavad Herbalife ja HNF Toidupanka, mis aitab rasketes oludes leibkondadel toime tulla ning toidu raiskamist vähendada.


2022. aastal kannatas toidupuuduse all maailmas rekordiliselt 349 miljonit inimest, võrreldes 287 miljoniga 2021. aastal. Võrreldes pandeemia-eelse ajaga on tõus lausa 200 miljonit.* Äärmuslikud ilmastikunähtused ja elukalliduse tõus tõstavad neid numbreid veelgi, suurendades toidupuuduset ja kõrgendades toiduhindu. Toidupankade tugi on abivajajatele kriitilise tähtsusega. Euroopa Liidu 95,4 miljoni kodaniku hulgast elab enam kui iga viies elab vaesuse või puuduse piiril**.
 
Dünaamiline partnerlus täiendab meie globaalse "Toitumine nälja kaotamiseks" (Nutrition for Zero Hunger Initiative) programmi, mis koondab  vajalikke ressursse ja ekspertteadmisi, et muuta tervislik toit kättesaadavamaks, aitab kogukondadel toidupuuduse vastu võidelda ning pakub toitumisalast haridust, et aidata vähendada alatoitumust. See eesmärk on kooskõlas ka ÜRO säästva arengu eesmärgiga nr 2 – Zero Hunger."

FEBA president Jacques Vandenschrik lisab: Meie partnerlus Herbalife'i ja HNFiga võimaldab meil astuda sammu edasi toidupuuduse vähendamisel ja toidu raiskamise vältimisel. Me mõistame ja tunnustame, kui oluline roll on koostööl, kui soovime lahendada nõnda suure kaaluga probleeme ning oleme Herbalife'ile ja HNFile tänulikud selle mitmes Euroopa riigis pakutava toetuse eest."

Koostöö esimene etapp saab toituma rahastamise vormis, kuid edasised eesmärgid hõlmavad ka vabatahtlikku tööd kohalikes FEBA liikmespankades. 

Olga Solntseva, Herbalife'i vanemdirektor Balti riikides, Aserbaidzaanis, Gruusias, Armeenias, Mongoolias, Kesk-Aasias lisab:  "Me teame, et Eestis on inimesi, kes on vähemalt mingil tasandil toidupuudust kogenud. See partnerlus ei paku mitte ainult elutähtsaid rahalisi vahendeid kohapeal, vaid aitab toetada tervet kogukonda ning FEBA toidupankade head tööd Eestis."
  

* https://www.wfp.org/global-hunger-crisis 
**https://ec.europa.eu/eurostat/fr/web/products-eurostat-news/-/Ddn-20220915-1


Programmist Zero Hunger
Herbalife aitab Nutrition for Zero Hunger programmi abil võidelda suureneva ülemaailmse nälja, toidupuuduse ja alatoitumise vastu. Toidustööstuse liidrina oleme  teeme ühiseid jõupingutusi, et muuta tervislik toitumine ja toitumisalane haridus kättesaadavamaks. Nutrition for Zero Hunger on kooskõlas ÜRO säästva arengu eesmärgiga number 2, mis kutsub üles looma meetmeid, et kaotada aastaks 2030. igasugune alatoitumine, ning leidma lahendusi ülemaailmse nälja kaotamiseks ja toitumise parandamiseks. Algatus tegeleb ülemaailmse nälja, toiduga kindlustatuse ja alatoitumisega ning rakendab meetmeid, mis tagavad tervisliku toitumise ja hariduse ja parema kättesaadavus kogu maailmas.


Herbalife Nutrition Foundation 
Herbalife Nutrition Foundation (HNF) on pühendunud elu ja kogukondade parandamisele üle maailma.  Keskendudes toitumise kättesaadavamaks muutmisele, nälja kaotamisele ja majanduslike võimaluste edendamisele, teeb HNF koostööd juhtivate kohalike ja ülemaailmsete organisatsioonidega selleks, toita inimesi ja planeeti, sest vaid mõlemad koos viivad tervislikuma maailmani.  Lisainfot HNF-i fondi töö toetamise kohta leiate veebilehelt www.herbalifenutritionfoundation.org.


FEBA kohta 
1986. aastal asutatud Euroopa Toidupankade Föderatsioon (FEBA) on Brüsselis asuv Euroopa mittetulundusühing. FEBA teeb koostööd 23 täisliikme ja seitsme assotsieerunud liikmega Euroopa riikides,  ühendades enam kui 340 toidupanka. FEBA esindab oma liikmeid Euroopa ja rahvusvahelisel tasandil ning tugevdab Euroopa toidupanku, pakkudes koolitusi, jagades parimaid praktikaid ja teadmisi ning tagab töö tulemuslikkuse.  FEBA arendab partnerlussuhteid ettevõtete, sihtasutuste ja muude organisatsioonidega ning soodustab toidupankade arengut ja loomist seal, kus neid kõige rohkem vajatakse.